یلدا عطاری

یلدای 1400

اگر خاطرتون باشه قبلا در مقاله ای با عنوان دکان عطاری در شب یلدا از حال هوای دکان عطاری در شبهای منتهی به این شب اعجاب انگیز براتون نوشتم که اگر نخوندین حتما برین بخونین اما…..

بله اما امسال داستان چیز دیگریست و کرونا و به طبع اون اتفاقاتی که در حال وقوع هست، شدیدا بر روی اتفاقات روتین این روز و شبها اثرگذاره.

از اونجا که جدیدا تعداد مخاطبین با سابقه ی زیر سه سال در وبسایت زیاد شده،اشاره به چند نکته بسیار لازم به نظر میرسه و برای همین، این مقاله رو رایگان گذاشتم تا همه بتونن بخونن.

الف) با توجه به اتفاقاتی که در نوروز سال 1400 قبل شاهدش بودیم، احتمال تشدید قرنطینه در روزهای منتهی به یلدا وجود نداره

ب)اینکه کلا همه جا رو ببندن احتمالش بسیار کمه

خوب پس تکلیف چیه؟

خرید مرحله مرحله و به اندازه.

کالاها و محصولات مخصوص شب یلدا به دو گروه اصلی تقسیم میشن:

کالاهای ویژه شب یلدا: کالاهایی که اگر در اون چند شب فروختی، فروختی ولی اگر نتونستی بفروشی دیگه تا سال بعد فروش نخواهند رفت نظیر قالبها، تم ها و، کاترهای طرح هنداونه و …

کالاهای پرفروش در شب یلدا: این کالاها همیشه فروش نرمال دارن و در شب یلدا فروششون چند برابر میشه

در رابطه با کالاهای ویژه که در مقاله دکان عطاری در شب یلدا هشدار دادم که اگر نتونید در همون شب بفروشیدش، تا سال بعد مهمون شما خواهند بود.

اما الان میخوام در باره کالاهای پرفروش صحبت کنم. یعنی همون پودر ژله و ذرت و …

در هنگام سفارش دادن این کالاها حواستون باشه که درسته که امسال محدودیت های کرونا بر بازار اثر گذاشته ولی میوه هم قیمتش سر به فلک کشیده و اینکه درسته که مردم به مهمونی نمیرن ولی عوضش در خونه خودشون این شب رو جشن خواهند گرفت، لذا بازار این کالاها به داغی سالهای قبل و چه بسا کمی داغتر هم باشه.

نکته: امسال به دلیل رشد انفجاری قیمت شکر، پودر ژله صد گرمی فرمند (لیدر بازار پودر ژله در ایران) افزایش قیمت چشمگیری داشت و قیمت مصرف کننده اون 13000 تومان رسید!

لذا حواستون باشه که اگر خواستین پودر ژله بسته بندی بخرین، باید حجم بار قیمت قدیم موجود در سطح شهر خودتون رو بسنجین چون اگر شما بری و کلی بار قیمت جدید سفارش بدی ولی انبار و قفسه فروشگاههای زنجیره ای پر از پودر ژله قیمت قدیم باشه، از فروش اون ژله ها به جز بدنامی چیزی گیرت نخواهد اومد.

حالا از کجا بفهمم که بار قیمت قدیم در سطح شهر تموتم شده؟؟

دو تا راه داری:

اول اینکه به یکی دو تا از این فروشگاه های زنجیره ای سر بزنی و قیمت روی پودر ژله هاشون رو بررسی کنی

راه دوم اینکه اگر وقت انجام کار فوق رو نداری، به فروش خودت دقت کنی. اگر مدتهاست که بار قیمت جدید آوردی و داری بدون مشکل و آه و ناله مشتری، اون بار قیمت جدید رو به فروش میرسونی، لذا قطعا بار قیمت قدیم از بازار شهرتون رخت بر بسته.

خوب برگردیم به اصل موضوع، اگر بار قیمت قدیم در سطح شهر زیاده، و تو بار تموم کردی، بهتره که مانور کمتری روی اون بار بگذاری.

اما اگر بار قیمت قدیم تموم شده، با خیال راحت سفارش خریدت رو جاری کن.

ما خودمون هر سال همین موقع، حجم بالایی از پودر ژله سه کیلویی فرمند رو میخریم و توسط دستگاه بسته بندی اتوماتیک خودمون، پودر ژله ها رو در بسته های صد گرمی بسته بندی میکنیم. اینطوری قیمت تمام شده صد گرم پودر ژله فرمند برای ما و به طبع اون برای مشتری، به طرز چشمگیری کاهش پیدا میکنه.

دلیلش هم واضحه و اون اینه که در هزینه های بسته بندی و تولید شرکتی صرفه جویی میشه.

ما با این تکنیک، اولا قیمت فروشمون به طرز قابل توجهی پایین میاد و ثانیا سرعت پاسخگویی به مشتری در اون شبهای منتهی به یلدا بسیار بالا میره. دیگه چی از این بهتر برای مشتری؛ قیمت پایین، سرعت پاسخگویی بالا و تنوع کافی.

افزایش پاخر فروشگاه الوفلفل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *