ویروس کرونای هندی در عطاری

کرونای هندی و دکان عطاری من

گل بود، به سبزه نیز آراسته شد. بعد از کرونای انگلیسی، نوبت رسید به کرونای هندی. کاری به قدرت یا سرعت این ویروس جدید ندارم اما مطمئنم این ویروس، در بازار ادویه تنش ایجاد خواهد کرد.

از اونجا که به نقل از وبسایت اکونومیک تایمز ، ایران بزرگترین وارد کننده زردچوبه ی تولید شده در هندوستان است، لذا در صورت بسته شدن راه مبادلات تجاری حتی به صورت نمادین و برای مدت کوتاه، قطعا شاهد وارد شدن شوکی هر چند کاذب به بازار ادویه جات ایران خواهیم بود.

البته همونطور که می دونید، ادویه جات دیگه نظیر فلفل سیاه، زنجبیل و فلفل چیلی هم از هندوستان وارد میشن اما کشورهای دیگه ای نظیر ویتنام و چین، منابع اصلی تامین این اقلام هستن پس احتمالا شوک فوق، اثر کمتری بر روی اقلام فوق خواهد گذاشت.

بخوانید: تنها با ده هزار تومان، آینده را در کسب و کارتان ببینید و به کلیه مقالات الوفلفل دسترسی داشته باشید

چه باید کرد؟

در درجه اول باید سعی کرد که زنده ماند! بله، از اونجا که خبری از واکسن و دارو نیست، سعی کنیم که فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی دستها رو جدی تر رعایت کنیم. روزانه هزاران نفر به دلیل ابتلا به این بیماری می میرند و این هزاران نفر صرفا یک عدد نیستند. اونها پدران و مادران و فرزندانی هستند که تا هفته پیش مشغول کارو تلاش و نقشه کشیدن برای آینده بودن. خوب از منبر میام پائین و توصیه بیزنسی خودم رو اعلام میکنم.

من به شخصه تصمیم گرفتم ذخیره موجودی زردچوبه قلم رو افزایش بدم. چون تمرکز اصلی مجموعه ما بر روی تولید و فروش ادویه جات ترکیبی هست و زردچوبه برای ما کالایی استراتژیک به جساب میاد.

لازم به توضیح نیست که بگم وقتی تصمیم گرفتم دپوی زردچوبه رو افزایش بدم، یعنی از خیر سود یک قلم بار دیگه گذشتم و پولش رو به خرید زردچوبه اختصاص دادم.

حال باید نشست و دید که اتاق بازرگانی، تجار، ادارات بهداشت ایران و هند و سایر بازیگران این رویداد، چه سناریویی رو برای ما رقم خواهند زد.

اگر چنانچه زردچوبه برای شما هم یک کالای استراتژِک هست و در صورت نوسان قیمتش، متحمل ضرر و زیان میشید، به نظر من بهتره که لااقل 30 درصد بیشتر از حد معمول از این محصول خرید کنید تا ببینیم کرونای هندی چه تاثیری بر بازار ما خواهد گذاشت. مجدد متذکر میشم سایر اقلام نظیر فلفل سیاه و زنجبیل، تامین کننده های دیگه ای دارند و واکنش اونها نسبت به این مقوله احتمالا کمتر از زردچوبه خواهد بود.

شما چه نظری دارید؟ به نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ممنون میشم نظرتون رو بنویسید

شاید برایتان جالب باشد: تنها با ده هزار تومان، آینده را در کسب و کارتان ببینید و به کلیه مقالات الوفلفل دسترسی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *