تاثیر ادویه بر فروش در رستورانها

چگونه استفاده هوشمندانه از ادویه ها می تواند رستوران شما را از رقبا متمایز نماید

ایجاد تمایز در طعم غذا با ادویه جات ترکیبی

رقابت روز به روز سخت تر میشه و رستوران و غذاپزی ها وارد چالش های سخت تری میشن . هر روز رقیب جدیدی از راه میرسه و بخشی از بازار رو مال خودش میکنه و رقیب دیگری هم از بازار حذف میشه. اما چکار باید کرد که ما اونی نباشیم که قراره در آینده حذف بشه؟

ایجاد تمایز با ادویه جات

از دیرباز یکی از راههای نگهداری و جذب مشتریان، ایجاد تمایز بوده. یعنی ارائه خدمت به گروهی از مشتریان که به بهترین شکل ممکن بشه نظرشون رو جلب کرد ، به صورتی که برای هیچ کدام از رقبای ما ممکن نباشه که بتونن نظر اون گروه از مشتریان رو به خودشون جذب و جلب کنن.

در صنعت غذا و پخت و پز، ادویه جات نقش بسیار پررنگی رو بازی میکنن و از اونجا که تاثیر گذاری بسیار بالایی در طعم غذا  دارند به راحتی می تونن تمایز بسیار زیادی رو خلق کنند.

مثلا ارائه خدمت به مشتریانی که عاشق غذاهای بسیار تند هستند. یا مشتریانی که شیفته یک ادویه مخصوص میشن که فقط در رستوران شما پیدا میشه.

لذا بنظر من بعنوان یک ادویه فروش، وقتش رسیده که کمی خلاقتر باشیم و صرفا به پاشیدن گلپر روی عدسی یا ریختن دارچین و هل در قیمه نثار و یا آویشن روی پیتزا و خوراک لوبیا اکتفا نکنیم.

دنیای ادویه جات دنیای بسیار بزرگیه و جا برای تمام سرآشپزها در اون مهیاست.

اگر شما هم در صنعت غذا فعالیت میکنید پیشنهاد میکنم حتما کمی پا رو فراتر بگذارید و درباره ادویه جات ترکیبی بیشتر کنجکاو باشید.

یکی از اقوام ما در شیراز صاحب یک همبرگر فروشی معروفه و شهرت رستورانش رو به یک سس خاص گره زده که میگه فرمولش کاملا انحصاریه!

اما هم من هم شما می دونیم که اون سس یک سس معمولیه که داخلش ادویه جات متفاوتی ریخته میشه.

اتفاقی که می افته اینه که مشتریان شما صرفا “یک چیز متمایز خوشمزه” رو که فقط در فروشگاه شما یافت میشه مزه مزه می کنن و میدونن که اگر قراره بار دیگه اون خوراک خوشمزه رو بخورن راهی ندارن بجز حضور در فروشگاه شما.

حالا این خوراک خوشمزه میتونه یک رسپی،یک نوشیدنی، یک سس و یا یک ادویه خاص باشه.

به پیشنهاد من فکر کنید

ادویه میتونه یک عامل تمایز ارزان، قابل توسعه و در دسترس باشه و مزیت رقابتی پایداری رو خلق کنه. چه اشکالی داره اگر شما هر روز یک وعده غذا رو به سه قسمت تقسیم کنید و اونها رو با ادویه جات ترکیبی جدیدی که خودتون ترکیبشون کردید معطر و میل کنید؟

ارادتمند

امیر کریمی

راستی!

چرا ادویه سوسیس بندری و ادویه سیب زمینی سرخ کرده ما رو امتحان نمیکنید؟

پیشنهاد میکنم لیست قیمت کل ادویه جات ما رو از هیمنجا دانلود کنید

دانلود لیست قیمت عمده ادویه جات ویژه فعالان صنعت غذا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *